top of page
Zehra-web foto_edited.jpg

Zehra Altınkese

Zehra Altınkese, 1993 yılında Balıkesir’in Erdek ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Erdek’te tamamlamıştır. 

2012 senesinde, yüzde yüz burslu olarak İstanbul Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimine başlamıştır. Eğitim hayatına devam ederken Bandırma Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Servisi, Bandırma Toplum Sağlığı Merkezi ve İstanbul Balıklı Rum Hastanesi’nde gözlem, staj ve çalışmalarda bulunmuştur. 2016 senesinde Haliç Üniversitesi Psikoloji lisans eğitimini bölüm birincisi olarak ve “yüksek onur derecesi” ile bitirmiştir. 
 

Lisans eğitiminin son yılında İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamlamıştır. 

2017 yılında Balkafa internet sitesinde “Psikoloji ve Çocuk Gelişimi” kategorisinde “Çocuk Psikolojisi” üzerine paylaşımlar yapamaya başlamıştır. Paylaştığı yazılarından bazıları: Güvenli Bağlanma, Oyun = Öğrenme, DEHB, Yeni Kardeşe Hazırlanmak, Öğrenme Güçlüğü’dür.

2018 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi eğitimi ve 2020 yılında giriş yaptığı Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı ile eğitim hayatına halen devam etmektedir. 

2018 senesinden itibaren Gelişim Bahçesi Çocuk Aktivite ve Danışmanlık’ta ebeveyn danışmanlığı çalışmalarında yer almaktadır.  . 
 

Katıldığı Eğitim Programları:

  • Yüksek Fonksiyonlu Otizmli – Asperger Sendromu ve Özel Öğrenme Güçlüğü Olan Çocukları Yanlış İnanç

  • Testleri İle Değerlendirme, Sosyal Beceri Çalışmaları Ve Zihin Kuramı Becerilerinin Öğretimi (2019)
    Gazi Erken Çocukluk Gelişimi Değerlendirme Aracı (GEÇDA) Uygulayıcı Eğitimi (2019)

  • DIR Floortime (101) Başlangıç Düzeyi Kursu, 17-18 Mayıs 2019, İstanbul, Çiğdem Ergül M.S.

bottom of page