top of page
Uğur DOĞAN - web foto_edited.jpg

Uğur Doğan

1988 yılında Ankara’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul’da; lise öğrenimimi Çanakkale, Gökçeada, Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladım. 2006-2010 yıllarında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı, Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olarak ilk lisans eğitimimi tamamladım. 2016 yılında Maltepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Anabilim Dalı, Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olarak ikinci lisans eğitimimi tamamladım. 

Biruni Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Özel Eğitim Anabilim Dalı, Özel Eğitim Bölümü’nde 2020 yılında başladığım yüksek lisans eğitimim devam ediyor.

Ekim 2015’den bu yana Gelişim Bahçesi Çocuk Aktivite ve Danışmanlık’ta çocukların gelişimine yönelik anne ve babalara sunulan destek ve danışmanlık çalışmalarına katılmaya devam etmekteyim. 
 

Kongre, Seminer, Kurs 

  • Problem Davranışlara Yaklaşım. Uzm. Psk. Aylin Tetik KABİL, Z. ÖZ, Uğur DOĞAN, Koç Üniversitesi Otizm Yaz Okulu, 2019.

  • Otizmli Bir Çocuğa Gözleyerek Öğrenme Yöntemi ile Kendini Tanıtma Becerisinin Öğretimi Uğur DOĞAN & Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Tuba CEYHUN, UDEMKO 5. Ulusal Disiplinler Arası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi, Online, 2020.

  • S.O.S. Sosyal Duygusal Gelişimi Desteklemeye ve Problem Davranışları Önlemeye Yönelik Stratejiler Erken Müdahale Programı Uygulayıcı Sertifika Eğitimi Haliç Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, İstanbul, 2021.

bottom of page